Liczą się efekty jakie osiągasz!
Zadzwoń - 662 339 229

Cytaty, aforyzmy, złote myśli dla ludzi sukcesu.

“Jeśli nie ustalasz celów dla siebie, jesteś skazany na pracowanie przy osiąganiu celów kogoś innego.” Brian Tracy – A czy Ty masz cel? Czy jesteś pewien, że to jest Twój cel i czy rzeczywiście chcesz to osiągnąć? Czy może uwierzyłeś i przyjąłeś cel kogoś innego? Zastanów się nad tym, ponieważ to ma duże znaczenie dla Twojego szczęścia oraz na to w jaki sposób osiągniesz ten cel. Czy myślałeś kiedykolwiek o realizacji wyznaczonego celu w prosty i przyjemny sposób, bez stresu i zmuszania się do zrobienia czegokolwiek w tym kierunku?

“Jeśli sądzisz, że potrafisz to masz rację. Jeśli sądzisz, że nie potrafisz to również masz rację.” Henry Ford – A Ty jak siebie postrzegasz? Czy wierzysz w swoje możliwości i zdolności jakie posiadasz, czy raczej wątpisz w nie? Mówisz sobie „spróbuję”, czy raczej mówisz sobie „działam”? Jeżeli myślisz, że nie potrafisz czegoś zrobić to zastanów się co Ciebie powstrzymuje? W momencie, kiedy to odkryjesz to przestań myśleć o tym, a zastanów się co możesz zrobić aby wznieść się ponad to.

“Sukces to maksymalne wykorzystanie możliwości jakie masz.” Zig Ziglar – A czy Ty wykorzystujesz cały swój potencjał? Jeżeli nie to co Ciebie powstrzymuje przed zrobieniem tego? Jeżeli nie wiesz jak coś zrobić znajdź kogoś kto pomoże Ci w tym. Czy wiesz, że to co Ciebie powstrzymuje może być w łatwy i skuteczny sposób uwolnione raz na zawsze?

“Prawdziwa decyzja jest mierzona poprzez fakt podjęcia nowego działania. Jeśli nie ma działania – tak naprawdę nie podjąłeś decyzji.” Tony Robbins – A czy Ty podejmujesz nowe działania po podjęciu decyzji? Czy może odkładasz to na później? Jeżeli tak, to ta decyzja pozostanie tylko życzeniem, które nigdy się nie spełni. Rozwiń w sobie zdolność do uwalniania się od wszelkich myśli i przekonań, które powodują powstrzymanie Ciebie przed działaniem. Pamiętaj amator tylko marzy, a mistrz robi wszystko co tylko może w kierunku obranego celu.

“Naszą największą słabością jest poddawanie się. Najpewniejszą drogą do sukcesu jest zawsze próbowanie po prostu jeden, następny raz.” Thomas Edison – A czy Ty łatwo się poddajesz? Czy zastanawiałeś się co powoduje właśnie takie zachowanie? Czy próbowałeś poradzić sobie z tym ograniczeniem? Jeżeli próbowałeś i nie udało się znaleźć rozwiązania, to czy poddałeś się w szukaniu innego sposobu? To, że teraz nie widzisz możliwości poradzenia sobie z daną sytuacją, to nie oznacza, że jej nie ma!

“Nasza ludzka wspaniałość nie leży tak bardzo w możliwości zmienienia świata, jak bardzo w byciu zdolnym do zmienienia samych siebie.” Mahatma Gandhi – A czy Ty chcesz zmieniać świat, bez wcześniejszego dokonania zmiany w samym sobie? Zacznij dokonywać znaczących zmian w samym sobie, a świat wokół Ciebie zacznie się zmieniać. Wyobraź siebie bez poczucia wstydu, bez poczucia winy, żalu, bezsilności, strachu, lęku lub złości. Wyobraź siebie pełnego odwagi, pewności siebie, akceptacji, miłości, radości, szczęścia i pokoju. Myślisz sobie, że to nie możliwe. A ja zadaje Ci pytanie: czy aby na pewno?

„Ludzie kreatywni uważają siebie za takich, a pozostali myślą, że twórczymi nie są.” Roger von Oech – A czy Ty jesteś kreatywny? Czy uważasz się za taką osobę? Co Ciebie powstrzymuje aby być kreatywnym? Kreatywności nie trzeba szukać, na kreatywność trzeba się otworzyć i pozwolić jej zaistnieć. Kiedy myślisz o rozwoju samego siebie lub swojego przedsięwzięcia to czy pozwalasz sobie być twórczy i kreatywnym? Czy raczej szukasz w umyśle odpowiedzi jak to zrobić? Jeżeli szukasz tego w umyśle to zrobisz tylko to co już wiesz. Wyjdź poza umysł, a odkryjesz nieograniczony potencjał kreatywności.

Pozostałe wyszukiwane frazy:

    cytaty o sporcie, aforyzmy o sporcie, sport cytaty, aforyzmy sport, sport aforyzmy, złote myśli o sporcie, sport cytaty aforyzmy
1 Komentarz
  1. Najbardziej podobają mi się:

    “Jeśli nie ustalasz celów dla siebie, jesteś skazany na pracowanie przy osiąganiu celów kogoś innego.” Trochę działa to ambicjonalnie, ale niech tam! Właśnie, żyć (tylko) dla ambicji kogoś innego, to trochę bezambitne, powiedziałbym, bez honoru. Zamiast brać w swoje ręce cudze życie, można też własne.

    „Ludzie kreatywni uważają siebie za takich, a pozostali myślą, że twórczymi nie są.” Kojarzy mi się to z wynikiem jakiegoś badania psychologów, które pokazało, czym różnią się uczniowie zdolni od mniej zdolnych: pierwsi koncentrują się, jak osiągnąć powodzenie, drudzy, jak uniknąć porażki. Gdyby to odwrócić, mamy tak: jeśli nie zajmuję się kwestią porażki, to działam zdolnie, twórczo!

Pozostaw odpowiedź